10.11.2023 - Máme nakryto!

Dne 27.10. proběhlo krytí feny Orssy velmi kvalitním a úspěšným psem, účastníkem MS WUSV ve španělské Lermě Karem z Údolí Úpy. Pokud se zadaří, štěňátka by se měla narodit koncem roku 2023. V případě vážného zájmu o štěňátko mne neváhejte kontaktovat.

22.10.2023 - Zkoušky ZKO Opočno

Tento den jsem si stanovila jako závěrečný zkouškový v letošním roce v případě, že budeme úspěšní a povede se nám danou zkoušku složit. Vzhledem k tomu, že se Orssy hárá, tak jsem s tím víceméně nepočítala, ale povedlo se a zkouška FPr1 je úspěšně složena na krásných 94 bodů.

14.10. 2023 - Zkoušky Kolín - Borky

Snažíme se dohnat maličké prodlení které máme kvůli jarnímu úrazu paničky a tak trénujeme a odměnou za to jsou úspěšně splněné zkoušky. V tento den jsme s Orssy brzy ráno vyrazily směrem na jih do Kolína, kde se pořádaly zkoušky a já se rozhodla nastoupit na stopařskou zkoušku IFH-V. Upřímně!!! Když jsem uviděla ty podmínky - terén a k tomu poměrně velký vítr, přemýšlela jsem nad tím to vzdát a Orssy tímto nezatěžovat, ale paní rozhodčí Jurištová mi řekla zkuste to. Tak dobře, našlapala jsem si to a čekaly jsme..... Nakonec to dopadlo pro nás moc hezkými body za těchto podmínek 81 bodů a známka DOBŘE.

24.9. 2023 - Zkoušky Trutnov - Poříčí

Vzhledem k tomu, že jsem se k moc akcím letos nedostala, tak mi proběhlo hlavou, že bych ještě letos ráda s Orssy na nějakou zkoušku nastoupila. I když jsem té přípravě úplně moc nedala a původně jsem chtěla nastoupit na Spr1, ale tu jsme daly na táboře, tak na poslední chvíli z toho bylo IGP1. Nakonec z toho bylo krásných 96 bodů na stopě (což bylo velké překvapení) a poslušnost s obranou (tam byla škoda chyb paničky) tak z toho bylo 81 a 83 bodů a známka DOBŘE. No víme ještě o mezerách, ale IGP1 pokořeno.

6.-13.8. 2023 - LVT Lomnice nad Popelkou

V tomto termínu jsem se opět po roce s Orssy zúčastnila letního výcvikové tábora se skvělými instruktory v Lomnici. Bohužel první polovina tábora nám propršela a to jako že fest, takže jsme byly dost otrávené. Ale druhá půlka týdne se již spravila a naopak začalo být docela teplo. Opět jsme se zaměřily na věci, které nám úplně nejdou, hlavně v poslušnosti a rad, které jsme dostaly se budeme snažit držet. Nicméně 11.8. byly na táboře zkoušky, a tak jsem se rozhodla, že nastoupíme na obranářskou speciálku dle IGP řádu a to Spr1 které posoudil bedlivým zrakem pan rozhodčí Martin Matoušek. Orssy nezklamala a zkoušku splnila na krásných 91b. TSB "a" se známkou VELMI DOBŘE a vysloužila si od pana rozhodčího slova chvály.

Ale tábor nebyl jen o výcviku, ale i o výletech, kdy jsme například s dětmi i Orssy vyrazily na rozhlednu u skokanských můstků. Orssy bez jakéhokoliv zaváhání vyšla železné schody rozhledny nahoru i dolů. Ta fena je opravdu skvělá.

[8]

5.6.2023 - Stopařský seminář s p. Petráčkem 2.- 4.6. 2023

V tomto termínu jsem pořádala stopařský seminář s Jaroslavem Petráčkem. Byla by škoda nevyužít této příležitosti a nezastopovat si s Orssy pod bedlivým zrakem takového mistra, jakým pan Petráček bezesporu je. Vím, kde máme mezery a co děláme špatně a tak jsme to spolu i probrali. A co se týká výkonu Orssy, tak na velmi těžkém terénu se s tím poprala natolik dobře, že i ji pan Petráček pochválil.

[4]

27.5.2023 - O pohár Kunětické Hory

Tak konečně nám vyšlo vyrazit na letošní první závod do ZKO Pardubice - Nemošice. Byly jsme přihlášené do dvou kategorií. Tou první byla poslušnost dle ZVV1 a druhou obrany dle ZVV1. V té první kategorii jsme skončily na 4. místě. Jenže z mě neznámého důvodu si v druhé kategorii nějak Orssy popletla obíhání maket s nácvikem nějakého dogdancingu, kde kolem mě hopsala jako kůzle a byla z toho diskvalifikace. Nicméně nám to opět ukázalo něco, co jsme ještě nepoznaly a na co se máme zaměřit. Závod to byl moc hezký, skvělá kantýna, spravedlivý rozhodčí,... Rádi se zúčastníme další rok.

[6]

1.1.2023 - Plány na rok 2023

Na rok 2023 máme s Orssy spoustu plánů. Tím hlavním, ke kterému směřují naše kroky, je, aby se Orssy stala maminkou. To ovšem plánujeme až ke konci roku, někdy na podzim, tak budeme doufat, že vše vyjde, jak má. A plánů během roku je taky dost, přinejmenším složit ještě nějakou zkoušku a zúčastnit se nějakých závodů.

Starší novinky