19.11.2022 - Orssy se stává chovnou fenou

Tento den byl pro nás velmi důležitý. Zúčastnila jsem se s Orssy bonitace německých ovčáků v ZKO Praha - Břevnov. Vše, k čemu směřovala naše snaha, se nám vyplnilo. Orssy úspěsně splnila první bonitaci s velmi kladným hodnocením pana Strouhala a s kódem 5X1/P se stala chovnou fenou v mé chovatelské stanici.

 

12.11.2022 - Závod O pohár města Jaroměře

Vyrazily jsme na náš vůbec první závod ,, O pohár města Jaroměře " do kategorie ZVV 1. Bohužel nervozita byla znát a tak se nám nevedlo a skončily jsme na posledním místě. I o tom kynologie je a vůbec to není na škodu. Hlavní pro nás bylo se zúčastnit, vyzkoušet si to a teď aspoň víme na čem pracovat.

29.10.2022 - Zkoušky ZVV 1 Trutnov

Vzhledem k tomu, že se snažíme jít stále dál a pilně trénujeme, tak jsme nastoupily v Trutnově - Poříčí pod hlavičkou ZKO Vamberk - Hoděčín na zkoušku ZVV1. Panička byla maličko nervózní. Zkouška ZVV 1 splněna s body A-82 (bez předmětu), B-88 a C-90 celkem 260 bodů a známka DOBŘE. Aspoň víme, na čem musíme zapracovat a zlepšovat se. Děkuji za korektní hodnocení panu rozhodčímu Jaromíru Klapalovi, jehož slova, že fena má dobré ambice, mě potěšila.

2.10.2022 - Zkoušky ZM Mladé Buky

Tím, že snažíme stále makat, tak bylo potřeba naši snahu a píli maličko zúročit a když už se připravujeme na tu ZVV 1, tak aby ta tréma (hlavně z paničky) maličko vyprchala, tak jsme nastoupily v ZKO Mladé Buky na zkoušku podle NZŘ a to na zkoušku ZM kterou jsme splnily nad naše očekávání s body A-49, B-44, C-47 celkem 140 bodů a známka VELMI DOBŘE. Rozhodčí pan Jaroslav Petráček hodnotil Orssy velmi kladně jako fenu pracující s velkou chtivostí, elánem a radostí. Samozřejmě jak je mladá, tak pár drobností se našlo, ale jinak jeho slova "Je radost se na takovou fenu koukat, krásná práce." moc potěšila.

23. - 30.7.2022 - LVT Lomnice nad Popelkou

Jsem velice ráda, že nám vyšlo jet s Orssy na tábor do Lomnice. To, že tam budou skvělí instruktoři, mi bylo předem známo a mé očekávání se více než naplnilo. Skvělé vedení Jardy Petráčka na stopách, Aničky Loudové na poslušnostech a Honzy Kuncla s Tomášem Loudou na obranách už předem dávalo na vědomí, že to bude stát za to se tábora zúčastnit. To, že je tam tak skvělá parta lidí a je tam tolik zábavy - večerní soutěže, karneval, závod, zkoušky,... jsem nevěděla a byla překvapena a to velice mile. Jarda Petráček velmi kladně hodnotil Orssy, že intenzivně čuchá, má velký zájem a správné tempo, má prý velký potenciál a určitě jednou začucháme na 97. To mě rozesmálo a zároveň potěšilo i zvedlo sebevědomí. Anička nám poradila a ukázala, co a jak máme dělat na poslušnostech, na co se zaměřit, cviky rozfázovat a provádět hlavně důsledně, neboť chyby se těžko opravují. Orssy kousala na Honzu Kuncla a tam není co dodat, ten velice dobře ví, co a jak, takže nám kousání šlo poměrně dobře. Jeden den se na táboře konaly zkoušky a i když jsme neměly vše dotáhnuto, tak jsem se rozhodla s Orssy zkusit zkoušku BH-VT. Tady snad kromě obratu čelem vzad máme vše a hlavně já se rozhodla nastoupit více méně kvůli sobě, neboť mívám trému a většinou to kvůli tomu pokazím. Bohužel to tak i bylo. Pan rozhodčí Fiala, kterému děkuji za korektní posouzení, to po skončení řekl víc než jasně. Fena je šikovná, chtivá, má hezký projev, ale kazí to psovod, který by zasloužil..... Nu co už !!! Zkoušku BH-VT jsme SPLNILY a to je důležité. Takže plán dát letos nějakou zkoušku máme splněn.

[8]

16.7.2022 - NVP Mladá Boleslav

Je jedna z dalších sobot v červenci a já s Orssy vyrážíme z domu směrem na západ. Tentokrát se ukázat na národní výstavu všech plemen Interdog Bohemia. Výstava se konala v krásném prostředí psího dostihového závodiště na Krásné louce v Mladé Boleslavi. Posuzování se zhostil opět slovenský rozhodčí Tibor Havelka, kterému děkuji za velice pěkné hodnocení. Odnášíme si známku VÝBORNÁ 2.

25.6.2022 - MVP Brno

Přesně podle plánu jsme vyrazily na mezinárodní výstavu INTERCANIS do Brna. Bylo nám jasné, že s nějakým úspěchem se na takové výstavě počítat moc nedá, ale i tak to byla výzva. Pro chov německého ovčáka se tento typ výstav do chovnosti nepočítá a tak nás to nemrzí. Titul žádný nevezeme, ale hodnocení nám bylo uděleno pěkné. Inu jsme pracovní verze německého ovčáka. Výstavy sice nejsou naše kafe, ale ještě to občas z legrace zkusíme. Z Brna jsme si přivezly známku VELMI DOBRÁ.

4.6.2022 - Oblastní výstava německých ovčáků v ZKO Sadská

Této výstavy jsme se zhostily se ctí a určitě neudělaly ostudu. Byť to byla naše první výstava, tak jsme nad míru spokojeni s korektním hodnocením pana rozhodčího Jiřího Kučery které znělo velmi dobře. Hodnocení: Víc jak středně velká, víc jak středně silná fena ještě dobrého formátu s výraznou hlavou, tmavou maskou, tmavým okem a pevným uchem. Nižší kohoutek, rovný hřbet, krátká záď, vpředu dobře zaúhlená s kratším vykročením, zaúhlení zadních končetin velmi dobré, posun ještě velmi dobrý, chody rychlé. Fena je suchá a pevná. Předností feny je zbarvení, sytě černá barva s tmavými znaky, velmi dobrý pigment a kondice. Známka VELMI DOBRÁ ve třídě mladých fen.

[3]

5.4.2022 - RTG vyšetření

Dnes jsme jely na RTG vyšetření do Brna. Hodnocení snímků mi krásně popsal pan doktor Snášil, kdy podrobně ukazoval a vysvětloval, jak má co být a následně mi sdělil, že u Orssy, kde jsem nechala zrentgenovat kyčle (DKK), lokty (DKL), ramena (OCD) a spondylozu (SA), je vše v naprostém pořádku a navíc když už byla holčička přispaná, tak jsem nechala zrentgenovat přechodový obratel (LÜV). Ten se u nás bohužel zatím oficiálně nevyhodnocuje, přesto všechno pan doktor konstatoval, že podle standartních veterinárních požadavků, je u Orssy tak, jak má být, tudíž také v pořádku.

[4]

 

Příprava na zkoušky

Snažíme se pravidelně účastnit s Orssy tréninků obran a zvládáme to na 1*. Pokroky jsou díky tomu opravdu znát a směle vykračujeme cestou na jejímž konci jsou snad pro nás úspěšné zkoušky.

[4]

Starší novinky